Wiadomości

Będzie zmiana szefa w KRUS. Nowym Pazera lub Jakubowski?

Będzie zmiana szefa w KRUS. Nowym Pazera lub Jakubowski?

Szykuje się zmiana na fotelu szefa oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Kielcach. Ze stanowiskiem pożegna się działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Tomasz Jagiełło. Kto go zastąpi?


Odpowiedź na to pytanie nosi póki co znamiona spekulacji. Wiadomo, że do gabinetu dyrektora KRUS w Kielcach wprowadzi się przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, bowiem ta partia ma dziś wpływ na obsadę stanowisk w administracji rządowej. W nieoficjalnym obiegu krążą dwa nazwiska: byłego wójta gminy Masłów Ryszarda Pazery, który aktualnie pracuje w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w Urzędzie Miasta Kielce, oraz Tadeusza Jakubowskiego. Ten drugi pełnił już funkcję szefa oddziału regionalnego KRUS za pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika z naszych informacji, szczególnie intensywnie o nominację na to stanowisko zabiega Ryszard Pazera. Urzędnik nie odpowiadał w środę na prośby o kontakt. Sprawy nie komentują także ani pełnomocnik świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec, ani szef partii w Kielcach i powiecie kieleckim senator Krzysztof Słoń. 


Obecnie dyrektorem KRUS wciąż pozostaje Tomasz Jagiełło. Funkcję tę sprawuje od marca 2012 roku. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W przeszłości był między innymi doradcą marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

Więcej na temat: kielce krus, Tomasz Jagiełło

Komentarze (6)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.